BÖCEKLER HAKKINDA

  Alman Hamam Böceği

  Amerikan Hamam Böceği

  Oryantal Hamam Böceği

  Karınca

  Kara Sinek

  Sivri Sinek

  Tatarcık

  Tahtakurusu

  Kene

  Arı

  Çiyan

  Örümcek

  Akrep

  Akar,Mite

  Güve

  Kulağa Kaçan

  Tespih Böceği

  Gümüş Balıkçığı

  Kırkayak

  Salyangoz

  Bit

  Pire

  Ağaç Kurdu

  Ev Faresi

  Lağım Faresi

  Çatı Faresi

 

Böcek , Fare, Akrep, Pire, Tahtakurusu, İlaçlama Hizmetleri...İnsektisid, Rodentisid Satışı...Fare Yem İstasyonu Satışı...Fare Kovucular...Elektronik Sinek Öldürücüler...Jel Yöntemi...Sprey Yöntemi...İlaçlama Ekipmanları Satışı......

BİOTEM  HİZMETTE BİR NUMARA

Sağlığınız İçin Sağlıklı Çözüm

HERŞEY RAHAT UYUMANIZ İÇİN


Kent içi ve çevresinde dere, kanal, göl, kanalizasyon, fosseptik gibi yerlerdeki su birikintileri sivrisineklerin, çöp ve gübreler ise karasineklerin üreme vasatıdır. Buralarda yetişen sinekler 3 km, eğer rüzgar varsa 5 km mesafeye kadar uçarak insanları çok rahatsız ettiği gibi bulaşıcı hastalık epidemilerine de sebep olurlar. Bu zararlılarla mücadelede üreme alanlarına kent bazında larvasit uygulaması ve yetişkinlerine de uçkun mücadelesini mevsimsel olarak belli periyotlarla uygulamak gereklidir.

Belediyelere ait bu hizmeti sözleşmeli olarak, bir paket program içinde en az %90 başarı sağlayacak şekilde yürütecek tecrübemiz ve bilgi birikimimiz mevcuttur. Talep edildiğinde kent belediyelerinin, büyük sitelerin, dinlenme, tatil ve turizm merkezlerinin mevsimsel açık olan programları hazırlanarak uygulanmaktadır.

PROFESYONEL MÜCADELE

Profesyonel mücadele ile çözecekseniz;
Sorun süreklilik arz ediyorsa, yayılma eğiliminde ve çevreyi de riske ediyorsa veya risklerden korunmak istiyor, bilginizde yeterli değilse, hiç beklemeyin Profesyonel Pest Kontrol servisinin yardımını talep edin. Zira insanların profesyonel servis seçmeleri için beş önemli nedeni vardır:

Profesyonel servis:

·         Çok daha yönlüdür. Alternatifli ve gelişmiş programları vardır.

·         Yaptığının arkasındadır. Müşteri memnuniyetini esas alır.

·         Teknisyenleri güvenli bir metot izler.

·         Teknisyenleri ne yapacağını tam anlamıyla bilir.

·         Teknisyenleri doğru ekipmanı, doğru ilaç ve doğru yöntemle kullanır.

Seçeceğiniz profesyonel pest kontrol şirketinin özellikleri neler olmalıdır?
Her ilaçlama yaptığını söyleyen kişi veya kuruluş Profesyonel Pest Kontrol servisi niteliklerini taşır mı? Bunu araştırmadan seçiminizi yapmayın ve bu nedenle işbirliği yapacağınız serviste aşağıdaki özellikleri aramanız kalite, başarı, sağlıklı hizmet, ekonomi ve doğru seçimi size getirecektir.

·         Nereden yönetiliyor? Mümkünse işyeri ortamı görün.

·         Yetkilileri kim? Eğitimleri, branşları, uzmanlık belgeleri var mı? Halk sağlığı hizmetine uygun mu?

·         Ekipmanları yeterli mi? Güvenlik tedbirleri, sosyal güvenlik yasalarına uyumlu mu?

·         Garanti ve tam memnuniyet belgesi verebiliyor mu?

·         Gelişmiş hizmete özel kurumsal programlar sunabiliyor mu? Örneğin; geliştirilmiş kurumsal zararlı yönetimi (KZY), koruyucu bariyer sistemi (KBS), TES, HACCP, Kemirgen İstasyonu Sistemi gibi programları var mı?

·         Şartlarınıza ve ihtiyacınıza uygun program ve dosya sundu mu?

·         Hizmeti iyi dökümante edebiliyor mu? Raporlama sistemi nasıl?

·         Referansları nelerdir?

NEDEN BİOTEM

BİOTEM. İşletmeniz İçin En Etkin Haşere ve Kemirgen Kontrolü. Garantili.
BİOTEM, işletmenizi istila edebilecek haşere ve kemirgenlerle mücadele ederek, işinizdeki başarınızda size yardımcı olur. Haşere ve kemirgen problemlerinden kaynaklanan sağlıksız sanitasyon koşulları, müşteri kayıplarına ve bunun doğal sonucu olarak kar kaybına neden olabilmektedir. Etkin ve profesyonel yöntemlerle yapılan mücadele para tasarrufu yapmanızı sağlarken, müşterileriniz ve çalışanlarınız için sağlıklı bir ortam oluşturur.

Niçin BİOTEM ?
- Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı insektisitler kullanıyoruz.
- Endüstrimizde en deneyimli, eğitimli ve başarılı yönetim ve teknik servis ekibiyle çalışıyoruz.
- Maksimum etkinlik sağlamak üzerine tasarlanmış uygulama programları sunuyoruz.
- Sektörünüze ve işletmenize özgü haşere ve kemirgen kontrolü ihtiyaçlarınıza özel çözümler üretiyor, düzenli raporlama yapıyor, personelinize eğitim seminerleri düzenliyor ve mevzuatlarla uyumlu çalışmanızda size yardımcı oluyoruz.
- Hizmet taleplerine hızlı, sağduyulu ve en uygun şekilde cevap veriyoruz.

Müşteri Memnuniyetinde Tam Garanti

- Çağrılarınız anında cevaplandırılacaktır.
- Çağrınızın alınmasını takip eden 24 saat içerisinde talep ettiğiniz hizmet verilecek veya işletmeniz ziyaret edilecektir.
- Normal faaliyetinizin aksamaması için, hizmetimiz size en uygun zamanda verilecek ve belirlenen saatte hazır bulunulacaktır.
- Hizmet sözleşmesi kapsamında yazılı olarak taahhüt edeceğimiz standart ve garantilere her koşulda uyulacaktır.
- Profesyonel görünüm ve davranışın yanısıra, kullandığımız ürünler, ekipmanlar ve hizmet prosedürlerimizle işletmenize verdiğimiz önem ortaya konulacaktır.
 

Uzmanlaşmış Haşere ve Kemirgen Kontrolü ile Uzmanlaşmış Endüstrilere Hizmet Vermek
BİOTEM, farklı sektörlerdeki işletmelere hizmet vermenin zorluklarını bilerek, tüm uluslararası deneyimini ve eğitim gücünü sizinle çalışmak amacıyla ortaya koymaya hazırdır. Koruduğumuz farklı endüstrilerden bazıları:

- Gıda Fabrikaları
- Ev , Apartman ve Siteler
- Sağlık Kurumları
- Oteller
- Alışveriş ve İş Merkezleri
- Catering İşletmeleri
- Restaurantlar ve Fast Food Zincirleri
- Eğitim Kurumları...
BİOTEM Tarafından Sunulan Hizmetler:
Ticari ve Endüstriyel Haşere Yönetim Programları Konut ve Sitelere Özel Haşere Kontrol Hizmeti Uçan Haşerelerle Mücadele Sanitasyon ve Tecrit Kontrolleri

KEMİRGEN İSTASYONU

Fabrika, otel, hastane, plazalar, binalar, siteler, çarşılar, depolar, gıda imalatı, açık arazi gibi farenin kolay yerleşebileceği, çevresi ile teması çok ve hassas kurumlarda %100 uzun ve sürekli başarıyı getirecek bir sistemdir. Kontrollerle senelerce devam ettirilir. Bu sistemde; soruna göre tesisin içine ve dışına belli teknikle plastik Fare Yem İstasyonları içine yem konarak yerleştirilir (Soruna göre 1 veya 2 no'lu istasyonlar).

Gerekirse yere sabitlenir, kilitlenir, içine kontrol etiketi yapıştırılır. İstasyon listesi tutulur. İlk ay 15 gün sonra, diğer aylarda ayda bir kontrol etmek yeterlidir. Kontrolde yemler bitmiş veya azalmışsa takviye edilir.

Sistemi kurmaya karar verdiğinizde:

 

Aşağıdaki seçeneklere göre hareket edebilirsiniz:

-

Firmamız yıllık sözleşmeyle tesisinize yeteri kadar istasyonu, cihaz bedeli ödemeden zimmetle yerleştir, sistemi kurar ve her ay periyodik kontrolünü yapar. Gerekli raporları sunar ve bu hizmet karşılığı aylık bir bedel talep eder.

-

Uzman kuruluşların bulunmadığı yerlerde veya her seferinde uzman kişilere ihtiyaç duymak istemezseniz istasyonu satın alarak para ve yemde büyük tasarrufla kendiniz uzmanlaşıp uzun yıllar tesisinizde en az %98 sürekli başarının sırrını yakalayabilirsiniz.

 

Bunu sağlamak için;

-

İstasyon kutusu alanlara ücretsiz eğitim verilir ve açıklama kılavuzu gönderilir.

-

Büyük tesislerde sistem kurulmasını talep ederlerse; Sistem kurulur personel eğitilerek teslim edilir. Gerekirse sistemin ilk değerlendirmeleri yapılır.

 

Bu sistemin avantajları

 

İstasyon kutuları ve kurulan sistem bozulmadan uzun yıllar çok çok düşük maliyetle %100 koruma sağlar,

-

Yemlerin çevreye dağılma, dökülme ve bulaşmasını önler,

-

Tasarruflu kullanıma imkan verir

-

İki ayrı kilit sistemi olduğundan çocuklar ve evcil hayvanlar için de emniyetlidir,

-

Fare zehirlerini yağmur, rutubet ve tozdan korur,

-

Periyodik kontrollerde fare zehirinin yenilmesi durumu denetimli şekilde tespit edildiği için fare popülasyonun kontrolünde yararlı olur ve monitör görevi yapar,

-

Fareler gizliliği, karanlık, kapalı ve emniyetli ortamı sevdiği için istasyonlar tam bir cazibe merkezi olmaktadır. Ayrıca içine giren farenin bıraktığı koku diğerlerini de hemen güvenle istasyona çeker. Çevrede çok cazip gıdalar bile olsa istasyon tercih sebebi olur,

-

İç ve dış mekanlarda güvenle kullanılır. Yere ve duvara sabitlenebilir.

HACCP

 

HACCP ön koşul programı dahilinde Haşere Kontrol Programı yer almaktadır. Türk Gıda Mevzuatı, gıda üretim ve satış yerleri hakkında yönetmeliğin 19.maddesinde Haşere Kontrol Programları ile ilgili aşağıdaki bilgiler yer almaktadır.

"Zararlı canlılarla mücadele için etkili, sürekli bir program yapılmalıdır. Zararlı canlılarla mücadelede ilaçları veya sağlığı tehlikeye sokabilecek diğer maddeler üzerinde toksik etkileri ve kullanımları açısından uyarılar bulunan uygun etiketler taşımalı, sadece bu amaç için kullanılan kilitlenebilir odalar veya dolaplarda saklanmalıdır. Bunlar bu konuda eğitilmiş personel tarafından nakledilmeli ve kullanılmalıdır. Zararlı canlılarla mücadele için Bakanlıkça izin verilen ilaçlar kullanılmalıdır."

Zararlılarla mücadele ve kontrol yöntemleri bir halk sağlığı hizmetidir. Etkin ve sağlıklı bir mücadele için konusunda tecrübeli personel ve doğru seçilmiş yöntemler gerekmektedir. Her işletmenin kendisine özel hazırlanmış bir Haşere Kontrol Programına ihtiyacı vardır. Her işletme çevresel şartlara, bina yapısına, üretmekte olduğu ürünlere göre farklı riskler taşır.

İşletmenizde uygulayacağımız Haşere Kontrol Programının detaylarını ana başlıklar halinde bilgilerinize sunuyoruz.

1) SITE SURVEY(ÖN KEŞİF )

BİOTEM teknik personeli işletmenizde uygulanacak Haşere Kontrol Programı ile ilgili sizlere detaylı bir rapor sunabilmek amacıyla ücretsiz bir teknik gezi yapar. Yapılan teknik incelemelerde öncelikle İşletmede mevcut zararlı türleri ve yuvaları tespit edilmeye çalışılır. İşletme içinde ya da dışında bu zararlıların oluşma nedenleri araştırılır. İşletme içine giriş yapabilecekleri noktalar belirlenir. Ayrıca mücadele yöntemleri belirlenir. İşletmenin durumuna göre kimyasal ya da fiziksel mücadele yapılmasına karar verilir.

2) PROJE HAZIRLAMA

Haşere Kontrol Programında teknik personelimizin dikkat ettiği en önemli noktalar Hijyen, yalıtım ve depolama konularıdır. Haşere oluşumunu, işletme içine girişlerini ve iç alanlarda yuvalanmalarına olanak sağlayan olumsuzlukları ve giderici önlemleri içeren teknik raporlar hazırlanır. Hazırlanan raporda ayrıca İşletmede uygulanacak Haşere Kontrol Programının detayları hakkında bilgi verilir. Haşere Kontrol Programının işletmede başlamasıyla sizlere sunulan raporlardaki aksaklıkların da giderilme çalışmalarına başlanmalıdır.

3) UYGULAMA

İşletme iç ve dış alanlarında belirlenen zararlı türüne ve daha önceden belirlenen mücadele yöntemlerine göre gerekli kontrol ekipmanları kullanarak uygulamayı yapar.

4)KONTROL

İşletme iç ve dış alanlarına yapılan uygulamalar haftalık , iki haftalık ve aylık olarak kontrol edilir.

5)RAPORLAMA

İşletmenizde BİOTEM teknisyeni yapmış olduğu tüm çalışmaları, bu çalışmalar sırasında kullandığı ilaçları, tespit ettiği aktiviteleri, işletmede gördüğü hijyen, yalıtım ya da depolama ile ilgili tüm sorunları rapor eder. Kontrol sonuçlarına göre elde edilen tüm veriler Pest Control dosyanıza işlenir.

Teknik ekibimiz Haşere Kontrol Programı ile ilgili her türlü sorunuzu yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

 

 

Biotem ilaçlama ve temizlik hizmetleri olarak önleminizi şimdiden almanızı tavsiye ederiz

Tel: (0216) 611 12 44-Telefaks: (0216) 611 12 23

GSM: 0538 416 51 75

 

                                              Tüm Hakları Biotem Firmasına Aittir | Site Tasarım Hekimabi  Copyright ©2006